fbpx

Ulepszony Stochastic – przyczajony Tygrys, ukryty Smok.

Ulepszony Stochastic to tak samo proste jak i niesamowicie skuteczne narzędzie. Ale tylko pod pewnymi warunkami!

Aby dobrze z niego korzystać, pamiętaj o dwóch najważniejszych regułach:

  1. Dobieraj tylko sygnały wspierające trend. Większość sygnałów sprzedaży stochastica w trendzie wzrostowym wyprowadzi Cię w pole.
  2. Przeglądaj interwały przede wszystkim tygodniowe lub miesięczne. Tam będzie to dla Ciebie proste, łatwe i przyjemne.
SPY – Ulepszony Stochastic, wykres tygodniowy

Na wykresie powyżej SPY: zauważ, na dużych interwałach, sygnały wyprzedania na Ulepszonym Stochasticu są bardzo rzadkie i jednocześnie bardzo wiarygodne. Wszystkie 4 momenty wejścia Stochastica w strefę wyprzedania od 2016 roku, były historycznie patrząc bardzo dobrymi momentami do zakupu. Narzędzie Ulepszony Stochastic dodatkowo pozwala lepiej identyfikować te okazje, oznaczając strefy wyprzedania kolorem zielonym. W przypadku indeksów, działa to jeszcze o wiele lepiej, gdyż z góry wiemy, że długoterminowy trend na indeksie jest zawsze wzrostowy. Indeksy przecież nigdy nie spadną do 0.

AAPL – Ulepszony Stochastic, wykres tygodniowy

AAPL – wykres tygodniowy: nie ma nic prostszego, niż znaleźć spółkę w trendzie wzrostowym i kupić jej akcje na wyprzedanym Stochasticu. Jeśli dodatkowo to będzie spółka dywidendowa i zbierzemy o niej kilka dodatkowych argumentów, to jesteśmy w domu. A jako, że sygnały Stochastica na wyższych interwałach są stosunkowo rzadkie, raczej nie ma problemu z tym, żebyśmy nie wiedzieli na co się zdecydować. Cała sztuka polega jedynie na dostrzeżeniu tych sygnałów w odpowiednim czasie!

foto round

Od 16 lat aktywny na rynkach akcji. Swoje inwestycje skupiam na największych spółkach dywidendowych w USA. Jestem bardzo cierpliwy w swoim podejściu. Inwestuję zgodnie z zasadą SWAN, czyli Sleep Well At Night.

ŁUKASZ STĘPIEŃ, info@usstocks.pl 

Copyright © 2020 USStocks Sp. z o.o.                         Regulamin          Polityka Prywatności

Witaj Czytelniku!:) Miej się dobrze dzisiaj!

X