fbpx

Lepszy Trendomierz vs. COVID-19 cz.1

COVID-19 przyszedł nagle i niepostrzeżenie. Początkowo wypierany ze świadomości na zasadzie „grypcia, grypcia”, ostatecznie dosyć dotkliwie odcisnął piętno na portfelach inwestorów, powodując u nich w najlepszym wypadku dodatkowy marcowo-kwietniowy stresik.

Przez giełdy przeszła fala potężnej wyprzedaży. O tyle ta wyprzedaż była inna niż wszystkie, ze względu na to, że od samego szczytu licząc, rynek przecenił się aż o 16% i to w ciągu pierwszego tygodnia spadków.

Zwykle odbywa się to zupełnie inaczej. Początkowo spadki są bardzo niewielkie i selektywne, „duzi gracze” potrzebują wyprzedać swoje pozycje, po czym po kilku miesiącach dystrybucji, przychodzi „chlast”. Tym razem to „chlast” przyszło od samego szczytu.

Zobaczmy zatem jak w takich warunkach poradził sobie Lepszy Trendomierz:

Kilka faktów:

  1. Zapalił na czerwono już po 3ciej sesji od szczytu SP500, czyli w okolicy 3100-3200 pkt!
  2. Przytrzymał cały okres spadków, ale i odbicia, wskazując na to, że nie są to dobre warunki do inwestowania, gdyż rynek rośnie bardzo selektywnie, niewielką liczbą spółek.
  3. Aktualnie z powrotem balansuje na granicy zielony/czerwony, podpowiadając, że rynek ponownie robi się kruchy i niebezpieczny.

Zobaczymy jak to się rozwinie dalej. Moja osobista ocena rynku, wsparta Trendomierzem ale i oglądem poszczególnych spółek i sektorów, podpowiada mi, żeby utrzymywać ciągle duże zapasy gotówki i chronić portfel.

foto round

Od 16 lat aktywny na rynkach akcji. Swoje inwestycje skupiam na największych spółkach dywidendowych w USA. Jestem bardzo cierpliwy w swoim podejściu. Inwestuję zgodnie z zasadą SWAN, czyli Sleep Well At Night.

ŁUKASZ STĘPIEŃ, info@usstocks.pl 

Copyright © 2020 USStocks Sp. z o.o.                         Regulamin          Polityka Prywatności

Witaj Czytelniku!:) Miej się dobrze dzisiaj!

X