fbpx

TOP7 Spółek według Skumulowanego Wolumenu – stan na 12.07.2020.

Już dziennie 66 tysięcy nowych zachorowań w USA, w Serbii walki na ulicach, ale co tam giełda rośnie i są spółki, które wyglądają super pod kątem dywidendowym oraz technicznie. Tym razem jest ich 7, bo z trudem było mi wybrać tylko 5, choć wszystkich, które brałem pod uwagę i tak było znacznie więcej. W tym tygodniu wygrywa zdecydowanie branża finansowa. Wygląda tak jakby miała naprawdę dobrze sobie radzić w najbliższym czasie, a co za tym idzie być może cały rynek, bo jak to się mówi „nie ma hossy bez banków”.

Tytułem uzupełnienia jeszcze zasady, jakie towarzyszyły mi przy tej selekcji.

W selekcji biorą udział jedynie spółki dywidendowe z tradycją wypłacania rosnących dywidend powyżej 5 lat i kapitalizacją rynkową powyżej 10 mld $. Wybrane spółki to w mojej ocenie jedne z lepszych wyborów na dany moment dla długoterminowego inwestora dywidendowego, na których jednocześnie dostrzegam sygnały po stronie analizy technicznej.

1. JP Morgan (JPM) – zdecydowanie największy bank z całego zestawienia. Aktualna stopa dywidendy 3.74%. Na wykresie overbalance, 3 falowa struktura ostatniej fali i skumulowany wolumen pokazuje relatywnie duży wolumen na tym ruchu w dół, mimo iż w cenie jest znacznie krótszy niż poprzedni (ukryty popyt). Dodatkowo stoch na wyprzedaniu.

2. Morgan Stanley – wybrałem głównie ze względu na ogromną siłę relatywną w stosunku do całej reszty „finansjery”.

3. Citigroup – kalka przeklejona z JPM. Duży wolumen się „kotłuje”, który nie daje rady sprowadzić ceny niżej.

4. Citizens Financial Group – jak wyżej

5. Manulife Financial Corp. – jak wyżej + dosyć duża siła relatywna + stochastic dzienny na wyprzedaniu.

6. Extra Space Storage

7. Bank Of New York Mellon Corp.

Rozliczenie dotychczasowej selekcji znajduje się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TyUixxOFJn55dKBYecPXV6PsdJrouFukAyKP5Uvbn6o/edit?usp=sharing

foto round

Od 16 lat aktywny na rynkach akcji. Swoje inwestycje skupiam na największych spółkach dywidendowych w USA. Jestem bardzo cierpliwy w swoim podejściu. Inwestuję zgodnie z zasadą SWAN, czyli Sleep Well At Night.

ŁUKASZ STĘPIEŃ, info@usstocks.pl 

Copyright © 2020 USStocks Sp. z o.o.                         Regulamin          Polityka Prywatności

Witaj Czytelniku!:) Miej się dobrze dzisiaj!

X