fbpx

TOP 5 spółek na 3Q 2020 według Skumulowanego Wolumenu.

Tytułem wstępu:

W selekcji biorą udział jedynie spółki dywidendowe z tradycją wypłacania rosnących dywidend powyżej 5 lat i kapitalizacją rynkową powyżej 10 mld $. Wybrane spółki to w mojej ocenie jedne z lepszych wyborów na dany moment dla długoterminowego inwestora dywidendowego, na których jednocześnie dostrzegam sygnały po stronie analizy technicznej.

Zapraszam do zapoznania się z moimi faworytami 🙂

Amgen

AMGN: Sekwencja ceny i wolumenu potwierdzająca schemat COFNIĘTA PODAŻ, UKRYTY POPYT. Spadek od grudnia do marca 2020 – duży ruch w cenie, przemieliło się w tym czasie 194M akcji. Następnie kwiecień – żeby podnieść kurs o identyczny zakres w cenie, potrzeba było tylko 78M wolumenu (wniosek – podaż się cofnęła). Maj / czerwiec – mały zakres w cenie i 128M wolumenu (niemal 2x więcej niż poprzednio), świadczy o tym, że stoi za tym ukryty popyt.


Prudential

PRU: 61M na fali wzrostowej, 54M na fali spadkowej a ruch w cenie połowę mniejszy od poprzedniego (popyt trzyma cenę). Dodatkowo ruch spadkowy ma strukturę 3-falową + stochastic na wyprzedaniu. Prudential jest aktualnie także jednym z ciekawszych wyborów dla inwestora dywidendowego ze stopą dywidendy na poziomie 7,43% i tempem podnoszenia dywidend powyżej 10% rocznie.


Aflac

AFL: identyczny schemat wykresu jak w przypadku Prudentialu. Mocne argumenty po stronie technicznej, jak i fundamentalnej. Aktualna stopa dywidendy 3,16%.


Pfizer

PFE: wzorst od dołka na wolumenie 688M. Następnie spadek znosi około 60% poprzedniego wzrostu przy 2x większym wolumenie. Na spadku kotłuje się bardzo duży wolumen, ale cena jak dotąd nie zeszła poniżej poprzedniego dna. Wniosek: jest duża szansa, że stoi za tym ukryty popyt.


Quest Diagnostics Incorporated

DGX: duży ruch wzrostowy od dołka na dużym wolumenie. Następnie proporcjonalnie bardzo niewielki spadek w cenie, na wolumenie o połowę mniejszym. Kolejne proporcje ceny i wolumenu również świadczą o ukrytym popycie, który trzyma tą spółkę i nie pozwala cenie zjechać niżej.

foto round

Od 16 lat aktywny na rynkach akcji. Swoje inwestycje skupiam na największych spółkach dywidendowych w USA. Jestem bardzo cierpliwy w swoim podejściu. Inwestuję zgodnie z zasadą SWAN, czyli Sleep Well At Night.

ŁUKASZ STĘPIEŃ, info@usstocks.pl 

Copyright © 2020 USStocks Sp. z o.o.                         Regulamin          Polityka Prywatności

Witaj Czytelniku!:) Miej się dobrze dzisiaj!

X